محافظ سنگهای تزئینی حجیم طراحی شد

0
446

محافظ سنگهای تزئینی حجیم طراحی شد

کفشک های محافظ سنگهای تزئینی حجیم ، کاربردی در نمای ساختمان ها توسط یک محقق ایرانی طراحی شد.

حمید ابراهیمی – فارغ التحصیل رشته پلیمر از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ایده پرداز کفشک های محافظ سنگهای تزئینی حجیم، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به حجم بالای استخراج سنگهای تزئینی حجیم زینتی که سالانه به بیش از ۱۰ میلیون تن در ایران می رسند، به فکر تولید کفشک هایی افتادیم تا کمترین آسیب به اینسنگهای تزئینیگران قیمت به هنگام حمل و نقل وارد شود.

وی با اشاره به اینکه این کفشک ها می­ تواند بازار پنهانی را در این شاخه از صنعت زنده کند، این کفشک ها از جنس لاستیک است و می توان از مواد بازیافتی برای تهیه آنها استفاده کرد که در نهایت به صورت کفشک محافظ در می آیند.

کفشک های محافظ مابین صفحات سنگهای تزئینی قرار می گیرند که می تواند در بدترین شرایط، سالانه رقمی معادل دومیلیارد و پانصد میلیون تومان سود­دهی داشته باشد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه با تولید این کفشک ها از محبوبیت سنگهای تزئینی کاسته نمی شود، محافظت از سطح صاف و براق سنگهای تزئینی حجیم، از محل تولید به محل مصرف، کار آسانی نیست و معمولاً سطح این سنگهای تزئینی در حین باربری و حمل‌ونقل دچار خراش می‌شود که در نهایت با قرارگیری در نمای ساختمان، درخشندگی و براقیت لازم را ندارند، همچنین وجود این خراش‌ها به مرور، سبب جمع شدن گرد و غبار می شود که از زیبایی سنگهای تزئینیدر نمای ساختمان می کاهد.

وی عنوان کرد: استفاده از این کفشک های لاستیکی در درجه‌ی اول، امکان ایجادخراش روی سنگهای تزئینی را به شدت کاهش داده و از ضربه خوردن و شکستگی این نوع سنگهای تزئینیجلوگیری به عمل می آید.

استفاده از این کفشک ها دراهمیت بسته‌بندی و صادرات سنگهای تزئینی حجیم می تواند موثر باشد، همچنین این کفشک ها می تواند از شکسته شدن محصول در حمل‌ونقل جلوگیری کرده و در بازار رقابتی قیمت محصول تولیدی نیز افزایش می یابد.

کفشک های لاستیکی، امکان ایجادخراش رویسنگهای تزئینی را به شدت کاهش داده و از ضربه خوردن و شکستگی جلوگیری به عمل می آید.


مرجع سنگ ایران|تولید کننده سنگ ساختمانی تراورتن,گرانیت,مرمریت,اُنیکس,لایم استون


لینک های مفید: | “اصفهان وب”خرید دامین و هاست در اصفهان isfahanweb.com | سایت جستجوی دامنه و سایتisfahanweb.ir | “آسئو”هزینه سئو در اصفهان aseo.ir | هزینه طراحی سایت در اصفهان طراحی سایت پوشش|


جهت آشنایی با طراحی سایت و سئو از بخش مقالات سایت اطلاعات مفید و خواندنی را مطالعه فرمایید از جمله: سایت و کاربرد سئو , وب سایت یا پورتال , هزینه طراحی سایت , دامین یا دامنه , هاست لینوکس یا ویندوز , سئو چیست , خدمات بهینه سازی , خواسته های مالک سایت , مراحل طراحی سایت و دهها مقاله مفید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید